Jak jste jistě zaregistrovali buď na mém e-shopu, nebo i jinde, firma Kuehn dodala na trh kotlové vozy Uerdingen v několika verzích a s brzdařskou budkou. Kromě těchto vozů také reedici již vyrobených verzí. Všechny kotle naleznete ZDE:

No a samozřejmě, když už se ty kotle s brzdařskými budkami vyráběly, sehnal jsem si čísla od skutečných vozů (p.Mahel) a nechal vyrobit pár kotlů v provedení ČSD. Tyto nové vozy mají navíc „plechovou“ brzdařskou budku a jiná vozová čísla.

O těchto kotlech jsem již psal ZDE a ZDE.

… pan Mahel našel v záznamech, že vozy přesně této konstrukce (Uerdingen) byly přečíslovány po válce z německých čísel na čísla československá.. Požádal jsem ho tedy o vyhotovení popisů…..Tyto vozy u nás zůstaly, stejně jako mnoho dalších, po druhé světové válce. Jde o předválečnou konstrukci vozu a tyto vozy se dokonce v našich továrnách během druhé světové války vyráběly pro DR. Studénka, Česká Lípa…S objemem kotle 630 hl, patřily k tehdy největším kotlovým vozům.

Model se vyznačuje velkým množstvím detailů, u konstrukcí modelů kotlových vozů, řekněme, nadstandardních. Všimněte si detailu podvozku, spodku vozu, lávky, jemného ztvárnění spojů na kotli,  atd.. Samozřejmostí je kulisa krátkého spřažení, bezvadné jízdní vlastnosti…..

K jakým vozům lze tyto kolte přiřadit…. Modelů vozů vyrobených ve třetí epoše bylo už velmi mnoho, převážně firmou Tillig. Různé uhláky, malé kotle, zetky….  Jako hnací vozidlo lze použít jakoukoliv páru a samozřejmě první diesely, jako T435.0; T334.0; T444.0-1…..

Kdo má doma předchozí sety 51525 a 51527, může tak nyní sestavit ucelenou soupravu 6ti vozů a každý bude jiný. Z prvních dvou setů lze zakoupit ještě 51527.

Všechny tři sety 51527 – 51529 – 51525.

Nový set má katalogové číslo 51529 a lze si ho zakoupit/rezervovat ZDE:  Termín dodání je březen/duben 2021.

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru. Stačí napsat jen váš e-mail, na které Vám přijde upozornění o novém příspěvku a odeslat.  Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

Pin It on Pinterest

Share This