Jak jsem avizoval před časem, povedlo se mi, velmi narychlo, domluvit výrobu úplně nových vozů od firmy Kuehn. Je to o to zajímavější, že tyto vyzo budou vyrobeny stejně s prvními verzemi sériových vozů.

Jak víte, nerad dělám modely, k nimž neexistují reálné předlohy. Požádal jsem tedy pana Ivo Mahela, který je naším předním železničním historikem, o pokus vyhledat tyto vozy zařazené u ČSD. No, pan Mahel našel v záznamech, že vozy přesně této konstrukce (Uerdingen) byly přečíslovány po válce z německých čísel na čísla československá.. Požádal jsem ho tedy o vyhotovení popisů, domluvil výrobu s Kuehnem… a zde předkládám výsledek. Na fotkách najdete prozatím ruční provedení (dekorování) těchto vozů, pár maličkostí se bude ještě upravovat.

Tyto vozy u nás zůstaly, stejně jako mnoho dalších, po druhé světové válce. Jde o předválečnou konstrukci vozu a tyto vozy se dokonce v našich továrnách během druhé světové války vyráběly pro DR. Studénka, Česká Lípa…S objemem kotle 630 hl, patřily k tehdy největším kotlovým vozům.

Model se vyznačuje velkým množstvím detailů, u konstrukcí modelů kotlových vozů, řekněme, nadstandardních. Všimněte si detailu podvozku, spodku vozu, lávky, jemného ztvárnění spojů na kotli,  atd.. Samozřejmostí je kulisa krátkého spřažení, bezvadné jízdní vlastnosti.

Modely budou dodávány v setu po dvou vozech. Zakoupit je můžete ZDE: Již nyní lze vozy rezervovat. Termín dodání je již cca konec října 2018. Vyrobeno bude cca 150 setů.

K jakým vozům lze tyto kolte přiřadit…. Modelů vozů vyrobených ve třetí epoše bylo už velmi mnoho, převážně firmou Tillig. Různé uhláky, malé kotle, zetky…. Přesto, kdo by rád dokoupil, mohu nabídnout třeba TYTO vozy do soupravy. Jako hnací vozidlo lze použít jakoukoliv páru a samozřejmě první diesely, jako T435.0; T334.0; T444.0-1.

Pokud byste rádi měli informaci o novém příspěvku na mých stránkách, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru. Stačí napsat jen váš e-mail, na které Vám přijde upozornění o novém příspěvku a odeslat.  Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky mejlů týdne. 🙂

Aktualizace 2.8.2018

Jak jsem avizoval, budou některé popisy upravené. Jde o popis na rámu, který zasahoval do části rámu a nevypadalo to dobře a popis na kotli, který byl trochu víc mimo osu.

Pin It on Pinterest

Share This