Na letošní rok nabízím hned 4 modely legendární a nesmrtelné lokomotivy řady T466.2 / 742.  První sériový model (kat.č. 02750 – T466.2264 ČSD)  této řady uvedl výrobce na trh krátce před vánocemi 2016. Model má velmi dobrý ohlas u modelářů, protože oproti výrobkům jiného výrobce, má tento model přesné rozměry, kvalitní nástřik a potisk, velmi jemné ztvárnění detailů, kvalitní motor, správně velká a umístěná okna, atd..

Všechny modely je možné si objednat na mém e-shopu za výhodnější cenu, která bude platná do distribuce tohoto modelu na trh. Poté bude cena zvýšena na (téměř) doporučenou prodejní cenu výrobce. Všechny modely budou vyrobené v limitované sérii a nebude možné po vyprodání model doobjednat.

Katalogové číslo 501576 model 742.173-8 ČD Cargo

Předloha tohoto modelu dodnes jezdí na našich kolejích. Konkrétně u SOKV  Ústí nad Labem a pokud vím, tak momentálně pod Nymburkem. K vidění bývá jak ve dvojici s další lokomotivou stejné řady, nebo i solo v čele různých nákladních vlaků.

Model si můžete objednat zde:

Katalogové číslo 501577 model 742.440-1 ČD Cargo

Stejně jako předešlý model, i předloha této lokomotivy dodnes jezdí. Naposledy jsem jí viděl v Mladé Boleslavi a pokud vím, také patří pod SOKV ÚnL. Zvláštností této lokomotivy je její světlejší odstín modré. V této barvě se vyskytují snad jen tři nebo čtyři skutečné lokomotivy této řady u ČD Cargo. Proto jsem zvolil stejnou barvu na model jako v případě Šmoulinky 372.010

Mimo to, model bude mít stejně jako skutečná předloha jinou barvu nádrže a změny v popise lokomotivy.

Model si můžete objednat zde:

 

Katalogové číslo 501578 model T466.2399 ČSD

Předlohou je lokomotiva T466.2399 ČSD. Dole na obrázcích si můžete porovnat, jak moc se povedlo převést skutečnou lokomotivu do modelu.  A protože jde o model ČSD, můžete ho postavit do čela jak osobních tak nákladních vlaků. Předloha modelu je ještě ze série, která měla žlutý pruh, zasahující do oken kabiny strojvedoucího.

Model si můžete objednat zde:

Katalogové číslo 501579 model 742.342-9 ČSD

předlohou pro tento model jsou dvě lokomotivy, které jsem náhodně našel na fotografii staženou z internetu. Povedlo se mi vypátrat autora fotografie a tak vím, že na fotce jsou dvě lokomotivy v téměř stejném zbarvení, 742.341 a 342. Focené je to v Kladně- Dubí v roce 1992, tedy ještě jako ČSD. K modelu budu dodávat extra leptané čísla, takže bude možné si toto dvojče ztvárnit i na našich modelových kolejích.  Tento model má žlutý pruh již posunutý níž pod okna kabiny, dále černý pojezd a budku včetně střechy v červené barvě. Stejně jako předchozí model je možné tuto lokomotivu postavit do čela jak osobního tak nákladního vlaku, solo i ve dvojici.

Model si můžete objednat zde:

Česká verze návodu:

742

Pin It on Pinterest

Share This