V sedmdesátých letech docházelo k prvním větším opravám lokomotiv řady T435.0 – Hektor. Do oprav se dostaly i lokomotivy čísel T435.0139-0145, které měly již z výroby jiné typy podvozků. Původní tzv. Pensylvánské podvozky byly nahrazeny moderními podvozky typu ČKD. Během oprav dostaly lokomotivy jednotný lak v té době typický pro tyto lokomotivy, z původní zelené barvy na tmavě modrou. Ale u některých kusů zůstaly původně zbarvené podvozky do červena. Pídil jsem se po tom proč a údajně to bylo proto, že podvozky se průběžně opravovaly v jiných intervalech a proto barvu šedou (nebo černou) dostaly až při jiné opravě. Dost často se také podvozky prohazovaly mezi jednotlivými lokomotivami T435 navzájem (je fakt, že jsem dokonce viděl pod Brejlovcem řady 750 podvozky z Kocoura řady 742).

Nový model T435.0141 je vyrobený právě pro toto mezidobí, mezi opravami skříně a podvozků. Navíc je i střecha provedená v šedém odstínu, tak jak by měla správně být. Samozřejmě ohledně barvy podvozků lze použít i legendu o lidové tvořivosti strojvedoucích..

Katalogové číslo modelu je 502225, je skladem a lze ho objednat ZDE. 

K modelu lze objednat i Pensylvánské podvozky a s přehlédnutím čísla lokomotivy vytvořit nejtypičtější provedení této lokomotivní řady. Jen si k tomu musíte vytvořit legendu, že lokomotiva měla „zapůjčené“ podvozky z jiné lokomotivy této řady. 🙂 Třeba.

Na fotografiích je model už trošku domazlený. Je to fešák, že? 🙂

Vyměněné podvozky:

 

Na vaše objednávky se těší David a Šárka 🙂

Pěkný den !

 

Pin It on Pinterest

Share This