Nějaký čas jsem nedal o sobě vědět, tak nyní zkusím maličko navnadit. Začala mi sezona v mé hlavní činnosti, což je prodej sportovních potřeb a tak není mnoho času na modelařinu. To ale neznamená, že se nic neděje. Dnes vám představím dva nové modely, které lze již nyní objednávat. Modely měly být původně dodány již v loňském roce, ale události a okolnosti nám do toho hodily, jak se říká, vidle.

Jde o model kocoura, kterému se přezdívalo Sněhurka, lokomotivu 740.848-7. Tato lokomotiva byla hodně často vídána ve dvojici s jinou lokomotivu a tedy s jiným modelem, který má mnoho z vás již doma. Čechomorka. Na první pohled je jasné, že design obou předloh lokomotiv má mnoho společného a jejich oprava proběhla pod jednou střechou u stejné firmy. Nyní tedy budete mít možnost samotný model nebo toto nádherné dvojče pustit i na své koleje v čele nějakého nákladního nebo pracovního vlaku. Model s katalogovým číslem 502078 lze objednat ZDE:

Jako další předlohu k modelu jsem si vybral lokomotivu společnosti CER s číslem 740.647-3. Firma Tillig tento model a jeho hodně složitý design ztvárnila na jedničku (bílé linky na podvozcích modelu z výroby nejsou, ty jsou samodomo) a tak si můžete nyní tento model, jehož předloha se pohybuje po kolejích od Maďarska přes Slovensko, Česko až za hranice s Německem pořídit i vy do svých sbírek. Model má nějaké kompromisy, nejviditelnější je asi čelní reflektor. Nenadělám s tím nic, odpovídající forma prostě není. Na kolejišti se bude opět vyjímat v čele ucelených souprav nákladních vozů. Model s katalogovým číslem 502077 lze objednávat ZDE:

Oba modely jsou již v prodeji.  Nemám bohužel ani pořádně čas udělat nějaké pěkné fotografie s vozy a tak sem přidám alespoň jednoduché náhledy.

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách a informace z první ruky, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru (tlačítko ODEBÍRAT). Stačí napsat jen váš e-mail do formuláře, na který Vám poté přijde žádost o potvrzení a odeslat. Následně je třeba kliknout na potvrzovací mail. Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

pěkný den!!

Pin It on Pinterest

Share This