V dnešních dnech se nám dostávají do rukou modely od firmy Tillig, které byly jako novinky zvěřejněny teprve před dvěma týdny. Modelů je celá řada, já uvedu pouze modely, které jsou mi, řekněme, bližší… 🙂

Model 16699, osobní vůz se zlužebním oddílem ČD

Tento model jsem měl trochu problém prosadit do výroby, protože něco podobného vyrobil i jiný výrobce. Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Tento model je vhodný do souprav k již dříve vyrobeným osobním vozům se stejnou barvou střechy firmy Tillig. Oproti novinkovému katalogu, kde je střecha znázorněna šedá,  má ve skutečnosti jinou barvu střechy. Věřím, že model bude mít úspěch.

 

Model 16692, osobní vůz v barvě Najbrt II ČD

Zhruba před rokem mě firma oslovila, jestli by mi nevadilo, kdyby vyrobily znova vůz, který byl vyrobený v roce 2015 jako můj exkkluzivní. Vzhledem k tomu, že můj vůz byl v té době již téměř vyrodaný, souhlasil jsem s tím, že „nový“ vůz bude mít jiné číslo vozu. Firma mé prosbě vyhověla a na světě je tak staronový vůz s novým číslem. Soupravu těchto vozů lze tak smysluplně doplnit o další dva vozy.

Model 16693, lehátkový vůz v barvě Najbrt II ČD

A toto je ten druhý vůz. Stejně jako u předchozího modelu, došlo k výrobě i tohoto velmi žádaného vozu. Model má opět jiné číslo vozu.

 

Model 17384, chladící vůz KPEV

Nádherný model chladícího vozu z počátku našich drah. Tento vůz mě zaujal svým nápisem…BOEHMISCHES BRAUHAUS… což lze volně přeložit jako české pivovary. Asi nepatřím k největším patriotům, ale tenhle chlaďáček se mi prostě líbí.

 

Model 17392, chladící vůz ČSD

Další chlaďáček, tentokrát v provedení s česko-německým popisem Strassmannovo pivo z Moravské Ostravy. Epocha II. I když tyto vozy nejsou úplně „echt“ a na trhu jsou dostupné přesné stavebnice od DK model myslím, že si svého zákazníka najdou.

Pin It on Pinterest

Share This