Trochu s křížkem po funuse uvádím novinky pro náš trh. S křížkem proto, že tyto modely jsou už většinou u výrobce vyprodané a dají se sehnat u prodejců jen v pár kusech, pokud vůbec. Ale proto, že jsem si ty modely již nafotil a třeba pro potěchu oka ostatních, dovolím si vydané vozy zajímavé pro náš trh zde uvěřejnit.

Kat.č. 18062

Model vozu na přepravu kontejnerů, označení má Sggmrss vychází ze skutečného vozu, který byl vyráběný v LOSTRu v Lounech, původně pro ČD. Poslední kusy lze zakoupit ZDE:

Dále byly vyrobeny vozy na přepravu kontejnerů, kat.č. 18061-18064.

Tyto vozy lze zakoupit ZDE

Kotlový vůz na přepravu kapalného plynu kat.č. 95891

Pro obdivovatele a modeláře z druhé epochy byl vyrobený kotlový vůz na přepravu zkapalněného plynu. Pro neznalé, tento vůz vypadal podobně jako „zetka“, ale uvnitř vozu byl umístěný kotel – nádrž, který se plnil ze střechy vozu. Model lze zakoupit ZDE:

 

Přívěsný vůz CDlm k motorovému vozu MANKA:

Tento vůz od firmy KRES byl vyrobený pro KOLMÁRA, a přestože se naše spolupráce s Kolmárem asi více rozvíjet nebude, pomohl jsem s realizací tohoto projektu objednávkou pro své zákazníky. Vůz lze zakoupit v provedení analog a DCC ZDE:

 

Klanicový vůz na přepravu dřeva:

Jako poslední dnes uvedu mimořádný model od firmy Tillig, klanicový vůz na přepravu dřeva. Jde o set tří vozů, každý s jiným provozním číslem, který byl vyrobený mimo katalog v omezeném počtu kusů. Vůz lze ZDE zakoupit samostatně nebo v setu, kde je cena výhodnější. Model vozu je série START, to mu ale nic neubírá na atraktivitě v provozu na modelovém kolejišti, náklad je vyrobený 3D tiskem (zajímavý nápad pro majitele 3D tiskáren). Provedení je myslím velmi pěkné a lze tak na domácím kolejišti realizovat současný velmi čilý provoz na našich tratích.

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách a informace z první ruky, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru (tlačítko ODEBÍRAT). Stačí napsat jen váš e-mail, na který Vám přijde žádost o potvrzení a odeslat. Následně je třeba kliknout na potvrzovací mail. Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

Pin It on Pinterest

Share This