Tak trochu mimo plán dorazily další dva nové exkluzivní vozy. Oproti předchozímu setu se liší ve žlutých popisech a hlavně v konstrukčním provedení. Model služebního vozu je bez střešní nástavby, model osobního vozu je typu „eilzugwagen“ nové konstrukce, který se teprve nedávno začal prodávat v jiných provedeních. Ani jeden z modelů nebyl dosud v barvách ČSD a ve žlutých popisech vyrobený.

Modely se ideálně hodí k mým předchozím exkluzivním modelům osobních vozů, které jsem nechal vyrobit v minulých letech, tedy vozů typu „schürzenwagen“ v provedení Ba (celkem tři vozy), ABa a sériovým vozům WR (jídelní vůz) a Fa (poštovní vůz). Obrázky možných souprav najdete dole.

Oba vozy jsou autentické, skutečně zde jezdily. I na webu koluje několik fotek v kombinaci s vozy Bai, tedy lze tyto vozy bez problému kombinovat s Bai_kami, které se vyráběly od roku 52. Předlohy modelů  Da a Ba byly v provozu do 70. let. Vzhledem k tomu, že se Igra k výrobě „hytláku“ nechystá, je tento set ideálním doplňkem i k vozům Bai, které snad již brzi dorazí také.

I vozy Bai ve třetí epoše (jeden sériový s kat.č. 97100001 a jeden exkluzivní, kat.č. 97100002 – ten lze objednat pouze s prvním uvedeným vozem) lze objednat na mém e-shopu.

Modely vozů Da a Ba lze zakoupit ZDE:

Pin It on Pinterest

Share This