Jako každý rok i letos jsem navštívil Lipský veletrh. Udělal jsem něco málo fotek a posbíral nějaké informace. Nemám žádnou osnovu jak to vše odprezentovat, tak to provedu živelně 🙂 a pokusím se to alespoň trochu řadit tématicky k sobě.

1/ TILLIG

Letošní podzimní novinky nejsou popravdě nic moc. Trochu mě to zaskočilo. Ale ne zas tak moc, a tak jsem na příští rok, t.j. 2019, domluvil několik modelů Kocourů a vozů. Kocouři budou v epoše IV-VI; vozy III-VI. Tyto modely nebudu nikde prezentovat předem. Vždy, až bude model na skladě, dám sem informaci. A proto – pokud chcete být v obraze, neváhejte a zaregistrujte si svůj NEWSLETTER. Není to nic složitého, pouze zadáte svou e-mailovou adresu, na kterou vám přijde informace o novém příspěvku na mých stránkách. Nic víc.

Největším tahákem byl bezesporu model Vectrona. Na fotkách je vidět jeho připravenost na různé provozní verze. Musím říct, že obzvláště němečtí modeláři o model projevovali velký zájem. Češi se u našeho stánku zastavovali nejvíce v pátek. Sobota už mi moc neubíhala…Dále byly vystavené další verze Krokodýla. Nové služební vozy, piváky a nakonec nový „angličan“ na podloží s kovovými srdcovkami.

Pár fotek jsem přeci jen udělal, takže…

2/ KUEHN

Asi všechny zajímají termíny. K této firmě udělám extra příšpěvek a napěchuju tam spoustu fotek. 🙂

3/ MTB

To koukáte!!! Ano, píšu o MTB. Nepsal bych, ale…po sedmi letech jsem dal s majitelem firmy p. Báňou řeč. Termíny dodání sem uvádět nebudu, co když neklapnou? Proč zbytečně dělat zle. Stačí diskuzní fora na různých „diskách“ a podobně.Jistě vás budou zajímat informace o Čmelácích. Tedy, mám ho doma a můžu pomlouvat.. :-). Ale nebudu. Dostal jsem se do stejné situace jako mnozí z vás, kteří chtěli mít doma model čehokoliv  co MTB vyrábí a nechtěli čekat na skutečný model jiného výrobce. Ano, chci mít doma Čmeláka, a proto nebudu hledět na jeho nedostatky. Mám ale tu „výhodu“, že na rozdíl od těch nedočkavých se nebudu muset přesvědčovat, že ten Čmelák je také dobrý, stejně jako výrobek jiné firmy. V tomto případě patrně jiný výrobce už nebude.

Tedy, model jsem neměřil. Jestli tedy rozměrově odpovídá, nevím. Ptal jsem se pana MTB, proč dělá ty dekly na střeše tak, jak je dělá. Odpověděl, že se mu tak líbí a že kdyby je dělal do jehlanu, tak jak mají být, nebyly by po nalakování vidět. Ještě že to u Kuehna a Tilliga nevědí 🙂 Také jsem se ptal, proč používá ty levné a nekvalitní motory. Odpovědí bylo, že dobré motory by nikdo nezaplatil. Ale jistě vás potěší, že díky tomu že přestal do modelů dávat reproduktory, snížily se reklamace o 30%.

Tvarově mají být dvě provedení. T669.0 a T669.1. Rozdíly mezi nimi jistě znáte, pokud ne, foto napoví.

Ten kousek, co mám doma….Mám k němu tři připomínky. 1) hlučnější jízda; 2) nástřik a potisk ve standardu MTB; 3) opravdu hodně prosvěcují LED. Na delším čele víc. S body 1 a 3 si pokusím poradit, s bodem 2 nic nenadělám. Ale dobrá zpráva je, že bez brýlí to stejně nevidím!

Pravda ale je, že tomuto modelu jsem velmi rád. Když si vzpomenu, co jsme měli před deseti lety…

4/ OSTATNÍ VÝROBCI

K jednotlivým fotkám jsem napsal výrobce. Roco v TT nic nevystavovalo. Jak jsem se dozvěděl, TT dál už vyrábět nebude, dokonce snad ani nebudou již avizované modely. Nicméně, TAM-TAMY bubnují info o možném řešení. Protože to nemám od přímých aktérů, nebudu to prezentovat. Ale až se budete před spaním modlit, připojte modlidbu i za to, aby to, co nevíte, vyšlo 🙂

Vše na fotkách je TT.

5/ KRAJINKA – pro kochálisty

6/ Je to model??

Zatím vše. Kdyby jste měli nějaký dotaz, pište na můj e-mail.

 

Pin It on Pinterest

Share This