Do rodiny modelových osobních vozů přibyl set dvou vozů Bcmz. Tyto vozy mají své reálné předlohy, které jsem našel a vyfotil ve Smíchovském depu v Praze. Mimochodem, věděl jsem, že RJ má pestrý vozový park, ale to co jsem viděl na Smíchově, mě opravdu překvapilo.

Proto jsem tentokrát nechal vyrobit vozy, které se odlišují od dosavadních vozů, které firma Tillig doposud vyrobila. Sáhl jsem po vozech typu „m“. Jsou to vozy, které patří k vozům se starším datem výroby, přesto ve flotile vozů RJ má neopominutelné místo. Například soupravy  na Jadran jsou tvořeny z velké části právě těmito vozy, ale naleznete je i v soupravách vozů, které jezdí v závazku státu.

Je jasné, že modely zcela neodpovídají svým předlohám. Skutečné vozy prošly mnoha úpravami, přestavbami, modernizacemi…a tak najít 100% odpovídající model k předloze je nemožné. Modely lze však doladit doplňky, které výrobce přikládá k vozům.

Vozy s katalogovým číslem 502231 lze zakoupit ZDE:

A kompletní dostupný sortiment RJ, včetně exkluzivních modelů, naleznete ZDE:

Zároveň si dovolím upozornit na:

– další exkluzivní modely, které koupíte pouze v mém obchodě. Naleznete zde modely předloh, které se vyskytovaly nebo vyskytují na Česko-slovenských kolejích, od parních  po elektrické lokomotivy, dieselové kocoury, bizony, nákladní a osobní vozy a mnoho dalšího. Modely můžete buď rovnou zakoupit, nebo rezervovat modely, které se budou teprve vyrábět.  EXKLUZIVNÍ MODELY

– velkou nabídku Vectronů, u některých verzí velmi výhodná cena, u ostatních cena bezkonkurenční 🙂

– firma Tillig poslední dobou chrlí jeden model za druhým. Jak z dřívějších produkcí, tak novinky. A kdybyste našli někde lepší cenu, dejte vědět. Něco vymyslím.. 🙂 Podívat se můžete ZDE:

– poslední kusy Bastardů, včetně exkluzivního se lvem ZDE:

 

Vůz s číslem A-RJ 61 81 50-71 001-9 Bcmz

Vůz s číslem A-RJ 61 81 50-71 003-5 Bcmz

 

Oba vozy v modelu

 

 

To je tentokrát vše. Mějte se krásně!!

Na vaše objednávky se těší

Šárka a David

Pin It on Pinterest

Share This