Dnes dorazily nové vozy od firmy Hobbytrain – Lemke. Tato firma vstoupila na trh s TT před několika lety, právě s nabídkou těchto vozů se 40″ kontejnery. Ve svém portfoliu pro TT mají i lokomotivy a další kontejnerové vozy, tentokrát ložené kontejnery 45″. Celou nabídku v TT si můžete prohlédnout ZDE.

Tento příspěvek je však o vozech ložených 2×40″ kontejnery. Nyní je v distribuci set kontejnerů s katalogovým číslem H70500. 4 x 40″ kontejnery, každý s jiným potiskem, velmi detailně propracované. Na fotkách je vidět, že si dali opravdu záležet. Jako bonus je skutečnost, že tyto kontejnery lze použít na vozy firmy Tillig, neboť tyto dvě firmy na tomto výrobku spolupracují.

Vozy jsou kovové a tedy rozumně těžké, osazené kulisou krátkého spřáhla, zdařilou povrchovou úpravou a potiskem. V krabičce s vozy je přibalen malý pytlík s doplňky. Jde o stupačky a madla pro posunovače a u středního podvozku stupačky. Tyto doplňky lze jen nasunout, nemusí se fixovat lepidlem. Ale jak kdo chce.

Na trh přišly celkem tři vozy. H70501 v provedení ITL, H70502 v provedení WASCOSA konečně H70503 společnosti AAE. Každý z těchto vozů má jiné kontejnery, dodávané jsou tak, jak vidíte na fotkách.

Tyto vozy můžete koupit u svých prodejců. V případě, že by tyto vozy v nabídce neměli, odkažte je na mě. Jsem přímým dovozcem těchto modelů a zástupcem firmy Hobbytrain -Lemke a proto je u mě nakoupí za stejných podmínek, jako v německu. Jen rychleji a s levnějším poštovným.

 

Vyzkoušel jsem, jak se budou vozy chovat v průměrně dlouhé soupravě. Vložil jsem po jednom vozu na začátek, střed a konec soupravy. V soupravě byly dále obdobné vozy od firmy Tillig.

Byl jsem velmi příjemně překvapený, vozy jezdily klidně, v obloucích – ani v protilehlých – nijak nevyskakovaly. Dám sem pár fotek.

 

Závěrem – vozy mohu doporučit. Vypadají dobře, jezdí dobře a cena je snad rozumná. Detailní provedení “krabic” mě fakt dostalo. Porovnával jsem to s podobnými výrobky jiných firem a kontejnery od firmy Hobbytrai – Lemke jsou jasně nejlepší.

 

Pin It on Pinterest

Share This