Jako další předlohu pro exkluzivní model lokomotivy řady 742 jsem si vybral lokomotivu 742.309-8 DKV Liberec. Vím, že tuto barevnou verzi již vyrobila firma MTB, dokonce ji mám i doma, ale když dva dělají totéž, není to totéž. K zařazení tohoto modelu do výroby, resp. jeho objednávce jsem měl několik důvodů.  První a nejdůležitější – zákazníci o tento model projevili zájem. Chtěli mít model, který je rozměrově odpovídající dalším barevným verzím tohoto výrobce a skutečné předloze.  Navíc firma MTB vyrobila model podle řady 743, a ta se od 742 přeci jen liší, nehledě na to, že řada 742 je po Čechách zastoupena přece jen více, než 743.

Model lokomotivy odpovídá barevně své předloze, popisy odpovídají této řadě a době, kdy lokomotiva jezdila pod DKV Liberec. Tradičně kvalitní popis i barevné provedení doplňují velmi dobré jízdní vlastnosti a detailní provedení. Model je osazen 5polovým motorem, rozhraním pro DCC Next18, prostorem pro repro v rámu lokomotivy. Osvětlení se přepíná podle směru jízdy.

Model lze objednat pod katalogovým číslem 501913 v ANALOGU, DCC a DCC-S.

A jako vždy nakonec pár fotek pro potěchu oka:

Pokud se Vám stránky líbí a chcete dostávat upozornění na nové modely, přihlaste se do mého NEWSLETTERU, který je vlevo i vpravo na stránce.  Stačí zadat svůj email, kliknout na odebírat a potvrdit odběr v mailu, který následně obdržíte.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This