Na pulty obchodů dorazil model vozu Bai. Hned v počátku rozproudil velké vášně, obzvláště klávesnicoví hrdinové se předváděli, jen co je pravda.

Já se pokusím, kromě odprezentování exkluzivního modelu 🙂 , dát tomu trochu hlavu a patu. Upozorňuji, že ačkoliv se v maximální míře budu snažit o objektivitu, zaručit ji nemohu.

Nejdříve zápory:

 • Z mého pohledu obchodníka nešťastná komunikace s obchodním zástupcem. Trochu to mezi námi zaskřípalo, protože i když jsem měl potvrzené navýšení produkce, nestalo se tak.  To ale zákazníka v konečném důsledku až tak trápit nemusí. Další zmíním v kladech.
 • Podvozky – obrovské téma na všech možných diskuzních fórech. Lidi, kde berete čas to pořád číst? 🙂 Já sám jsem komunikoval s několika lidmi ve své fb skupině a pravda je taková, že když se nechce, tak to nejde. Má zkušenost je taková, že do těchto diskuzí píší většinou nemodeláři, kteří rádi dostanou vše pod nos. Tím nechci říct, že model nemá být v pořádku. Samozřejmě ano. Chci tím říct, že když chci, řešení najdu. Já jsem kontaktoval obchodního zástupce Igry, který mi poradil, jak lze problém vyřešit. Jenže to dle jeho rady nešlo. Model jsem si tedy prohlédl, našel skutečný problém, odstranil jej a fungovalo to. Jak jednoduché, Watsone. Řešení jsem zavolal do Igry, kde to vyzkoušeli, a výsledkem je jejich návod na úpravu podvozků. Více opět zmíním v kladech.
 • Je potřeba dolepit některé díly. To až takový problém není. Problém je, že chybí dírky a je potřeba je protáhnout 0,3mm vrtáčkem. Viz fotky. Pro modeláře hračka, ale co ti ostatní? Na druhou stranu to se dělo i u jiných modelů jiných výrobců. Neomlouvám to. Jen stavím do všeobecnější roviny.
 • Na některých oknech se maličko ztrácí rámečky. Ale je to velmi málo patrné.
 • Cena: nechápu, proč některým vadí, že model stojí 1500 Kč. Přeci pokud nechci nebo se mi něco nelíbí, nekoupím. Podle mě tento model tuto cenu rozhodně má, i přes ty patálie.
 • Poskládat dynamo a osadit spřáhlo je docela pakárna. Na vině jsou opět otřepy. U dynama díl, který se zasouvá do protikusu, se musí zkrátit, a protikus, tedy otvor, zase zbavit otřepů. Je to díl velmi subtilní a na fotkách je vidět, že tento kus se mi zrovna nepovedlo poskládat moc pěkně. Po focení jsem to opravil, protože na zvětšených fotkách to vypadá příšerně. Spřáhlo se musí zkrátit, resp. část, která se zasouvá do šachty, ve níž jsou opět otřepy. Jenže ty tak snadno odstranit nejdou. Proto jsem si pomohl na spřáhle. A ještě srazit hrany na části spřáhla, která se zasouvá do šachty.

Klady:

 • Viz první zápor: nakonec mi zástupce nabídl dovýrobu “mého” modelu ihned, jak to bude možné. Když to klapne, tak snad do konce roku. A budou i volné kusy, proto jsem je nabídl na PRODEJ. Model má jiné provedení popisů a jiné číslo vozuUpozorňuji, že jde o model vozu, který si už spousta lidí objednala k vozu 971000001 a který jsem nabídl v první vlně. Proto, než si ho objednáte, ověřte si, že jste si ho už neobjednali dříve.
 • Viz druhý zápor: Igra nabídla obchodníkům řešení. Já toho také využil a modely nechal opravit dříve, než je začnu rozesílat. Tedy modely s katalogovým číslem 971000001 jsou nyní zpět u výrobce a vrátí se opravené. Modely 971000002, resp. jejich první část, jsou již u mě a s provedenou úpravou. Fungují. Co víc si přát? Nyní tedy čekám na opětovné dodání “jedniček”. Pak budu fakturovat.
 • Rád konstatuji, že se Igra postavila čelem k problému a řeší ho. A i když je distribuce tohoto modelu doslova nabita nestandardními “kotrmelci”, výsledný model vozu za ty drobné patálie stojí.
 • Povrchová úprava je rozhodně velmi dobrá, popisy čitelné i bez lupy.
 • Velmi detailní provedení. Za 15 stovek neuvěřitelné. Navíc doplňky, které si můžete dolepit sami. Model je pak takový modelovější a víc “můj”. Jen pozor, jsou hodně jemné, opatrnost je na místě.
 • Celkově velmi dobré provedení, tvarově i rozměrově odpovídající.
 • Podvozek je velmi detailně a precizně provedený.
 • K modelu Bai-ky v tomto provedení lze zakoupit set 501910 z něhož lze použít služební i osobní vůz k doplnění soupravy. Služebního vozu k vozům Bai se bohužel jen tak nedočkáme.

 

Nakonec pár fotek.

No a nakonec…

Pin It on Pinterest

Share This