Po druhé světové válce zůstalo na našem území mnoho nákladních vozů různých řad. Mezi nimi i několik desítek kotlových vozů Deutz. Tyto vozy měly velmi dobrou a odolnou konstrukci, proto se v provozu udržely v celkem větších počtech až do poloviny osmdesátých let.

Firma Saxonia Modellbau se rozhodla vyrobit model z úplně nových forem. Nabídla modely nejprve v sériovém provedení ve IV.epoše. Set tří vozů a jeden vůz extra. Sériové vozy naleznete ZDE:

Model je velmi pěkně provedený, jemné provedení detailů, čistý print popisů. Firma připravila verze s brzdařskými budkami nebo plošinami, lávky mohou být „dřevěné“ nebo „kovové“. Kovové osy, kulisa krátkého spřáhla, mnoho detailů brzdové výzbroje na spodku vozu. Žádné stopy po lepidle, nic neupadává, nic není nakřivo, skvělé jízdní vlastnosti a přitom dobrá cena. Prostě, … moc pěkný!

Já jsem se rozhodl nechat vyrobit tyto modely exkluzivně pro své zákazníky podle předloh ze třetí epochy. Měl jsem k dispozici pěkné podklady a navíc jsem provedení konzultoval s velice erudovaným  znalcem těchto vozů. „Mé“ modely lze v soupravě kombinovat s vozy kotlových vozů, které jsem dříve vyráběl u firmy Kuehn.  Exkluzivní vozy najdete ZDE:

Počet setů je limitovaný.

Výsledek si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Sériové modely IV. epochy

 

Pěkný den!

 

 

Pin It on Pinterest

Share This