Dne 11.6. proběhl den otevřených dveří u firmy Tillig. Jako každý rok (kromě kovidových) navštívilo tento svátek téčkařů velké množství lidí, proběhly různé semináře, setkání s vedením firmy, ukázka výrobních procesů, samozřejmě work shop, výprodej modelů a náhradních dílů, výstava kolejišť atd…asi jste pochopili, že toto není to, na co bych chtěl v tomto krátkém příspěvku upozornit. 🙂 Pro více fotek ze setkání použijte tento odkaz.

Já chci těm modelářům, co neměli možnost tuto výstavu navštívit, představit pár fotografií s novinkami, které si myslím, že jsou  z celého setkání jedny z nejzajímavějších.

Jako první je nový model plošinového vozu Rmms 3960 DR s nákladem BVP-1. Tento model je v H0.

Na této fotografii je stěžejní model elektrické lokomotivy E77 a další novinka v podobě BR 42 (která zanedlouho přijde do prodeje).

Z popisku vidíte, že jde novou konstrukci řídícího vozu.

Parní lokomotiva řady 78. Snímek představuje aktuální stav výroby modelu.

Z těchto pruských vozů mám obzvláště velkou radost a jsem rád, že je mohu konečně odprezentovat alespoň touto fotografií a informačním letákem.

Velmi pěkně a detailně vyrobené dýmniční dveře pro českou verzi 555.1. Tyto dveře budou již na avizovaném modelu v tomto roce. Měl jsem možnost prohlédnout si tento díl mimo vitrínu, pod lupou. Je to velmi detailní a precizní práce. Bohužel, přehřívač na kotli u komína odstranit nelze, bylo by třeba vyrobit zcela novou formu na kotel. To je moc peněz..:-(

Poslední model na konec. Zcela nová konstrukce vozu Kils. bude existovat ve dvou verzích. Jako Start model a jako plnohodnotný model.

Pěkný den!

Pin It on Pinterest

Share This