Minulý týden dorazily handmustery očekávaného modelu lokomotivy s názvem Bizon. Předloha skutečné lokomotivy je původně Brejlovec, lokomotiva řady 750/753, která byla firmou CZ Loko přestavěna na modernější verzi 753.6. S trochou nadsázky lze říci, že jde o modernější verzi lokomotivy 753.7.

Modely mají zpoždění. Bohužel. Různá covid omezení, problémy s dopravou atd., se projevují i v tomto oboru a jak sleduji vývoj situace, bude to spíše ještě horší. Napříč celým trhem jsou problémy spojené s kapacitami výroby, hodně s přepravou. Když už si kontejnery z Číny začaly ve větší míře nalézat cestu po železnici, přišel konflikt na Ukrajině. A to nemluvím o cenách za přepravu. Prostě, přesně podle Murphyho zákonů…co se může pokazit, to se pokazí.

 

Nicméně, přes tyto problémy, všechny firmy věnují mnoho úsilí k tomu, aby dostály svým závazkům, nabídkám a tak. Nikdo není nadšený z aktuální situace.

Stejně tak firma Kuehn. Stále se snaží o naplnění svých nabídek. A jednou z nich je právě model lokomotivy řady 753.6. Model má shodný pojezd s již vyráběnými lokomotivami řady T478.1-3, po novu 749-753.

V tuto chvíli, kdy dorazily handmustery, jde o kontrolu barev, provedení popisů, jejich správnost. Po tomto odsouhlasení se zařadí model do výroby. Ale ani v tuto chvíli nedokážu říct, kdy modely dorazí na trh. Je tam stále mnoho proměnných. Hlavně výše jmenované.

Samozřejmě, udělal jsem pár fotek i pro vás. A s laskavým svolením Torstena Kuehna je mohu zveřejnit (což by mohlo lecos naznačit). Zároveň upozorňuji, že bez mého výslovného souhlasu, nelze fotografie použít kdekoliv jinde za účelem např. prezentace.  Odkaz na tento příspěvek však samozřejmě sdílet možné je. Dále, tyto hanmustery nejsou dokonalé, jsou na nich drobné chyby, které jsem výrobci připomínkoval. Samotné přípravě těchto modelů jsem věnoval stovky hodin, ať už konstrukci, resp. korekturám konstrukce nebo přípravě podkladů pro barvy a tisk. Snad se tedy bude model líbit.

První představím své exkluzivní modely, které lze objednat pouze ZDE:

Naleznete tam modely v provedení analog, DCC včetně dekodéru a DCC se zvukem (včetně dekodéru a zvukového projektu). Při odběru obou modelů je výhodnější cena.

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách a informace z první ruky, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru (tlačítko ODEBÍRAT). Stačí napsat jen váš e-mail do formuláře, na který Vám poté přijde žádost o potvrzení a odeslat. Následně je třeba kliknout na potvrzovací mail. Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

Pěkný den!

753.602-2 a 603-0 SD KD

Sériové modely 753.616-2 a 753.613-9

Samozřejmě i tyto modely si můžete na mém eshopu předobjednat. Naleznete je ve všech provedeních ZDE:

A nakonec pár fotek detailů:

Model je nachystaný i pro různou délku výfuků, jako mají předlohy:

Pin It on Pinterest

Share This