Další z mých “vysněných” modelů lokomotivy řady 742  je 742.454-2. Tato lokomotiva má v reálu velmi pestrý život. Vyrobená byla v rámci 9. série v roce 1986 jako T466.2531. Své první kilometry najížděla u vojenského útvaru v Mošnově. Později byla převzata k ČD a přeznačena na 742.454-2. Sloužila mj. v depu Liberec, provozně se v rámci depa objevila snad na celém severu. Existuje spousta fotek na webu z různých koutů naší země. Při rozdělení ČD přešla pod ČD Cargo, provozně se objevila od západu až po východ Čech. Nyní je snad na Ostravsku. Během služby ji potkal dokonce požár, snad někde okolo Jedlové. Lokomotiva však bya opravena a dodnes stále jezdí. Kdybyste někdo chtěl poskytnout fotografii z provozu, rád ji zde vystavím. Své vlastní nemám.

Provedení modelu je z konce 90.let, tak jak jezdila pod depem v Liberci. Podle pamětníka pana Mariana Polakoviče v té době patřila sice pod Liberec, ale provozně do České Lípy. A podle “brigadýra” sloužícím na tomto stroji se mu říkalo “Šlajzovka”. 🙂

Nevlastním fotku z té doby, ale pěkná je třeba ZDE. Právě tato fotografie je z depa v České Lípě.

Model je výrobkem firmy Tillig, při návrhu jsem se snažil o co nejvěrnější podobu. Na fotografiích je však již malinko upravený model. Tak snad se bude líbit stejně, jako mě. Model s katalogovým číslem lze objednat ZDE:

 

Fotografie od Honzy Beránka, obě již pod ČD Cargo. První z roku 2010 z mladé Boleslavi, druhá ze Studénky.

 

Pin It on Pinterest

Share This