Na podzim, když jsem psal příspěvek o 742.454-2 jsem na jedné fotografii vyfotil i novinku v podobě lokomotivy 742 305-6 ČD. Všímavější modeláři si toho jistě všimli. Bohužel, tento model se nepovedl tak jak měl a proto jsem až do dnešního dne čekal na dodání správného modelu.  Představuji tedy model dieselové lokomotivy řady 742.305-6 v provedení ČD. Skutečná lokomotiva patřila u ČD pod DKV Ústí Nad Labem a do depa v Liberci.

Model v podobném barevném provedení zde již jednou byl, v podobě 742 236-3 ČD. Na horní fotografii vidíte oba modely vedle sebe. Oproti původnímu modelu je nyní lepší barevné provedení. Přestože ve výkresu byly oba odstíny stejné, nevím, jestli ve výrobě špatně promíchali barvu, nebo to byla nějaká jiná šarže, dvěstětřicetšestka byla prostě o chlup světlejší.  V galerii můžete porovnat oba modely vedle sebe. Tedy, 305 je již v příznivějším odstínu šedohnědé, má černou podlahu ochozu a kromě jiného čísla má i pozměněné rozložení popisů, tak jak je skutečná 305 měla.

Model má katalogové číslo 501958, výroba samozřejmě Tillig a zakoupit ho lze ZDE:

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách a informace z první ruky, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru (tlačítko ODEBÍRAT). Stačí napsat jen váš e-mail, na který Vám přijde žádost o potvrzení a odeslat. Následně je třeba kliknout na potvrzovací mail. Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

Pěkný den!

Pin It on Pinterest

Share This