Model kocoura v korporátu ČDC jsem dělal před několika lety jako stavebnice dvou modelů, sice 742.173 a 742.440. Byly to první verze těchto modelů a mnozí si vzpomenou na potíže s pojezdy, které se tenkrát nepovedly. Nicméně modely se vyprodaly a protože předloha je stálice našich kolejí a pár let ještě bude, rozhodl jsem se, i na vaše četná přání, model udělat v další verzi. Našel jsem fotky předlohy, líbilo se mi provedení Ostravského SOKV.

Oproti předchozím verzím jsem se vyvaroval světlé nádrže, která má nyní odpovídající odstín, popisy jsou podle předlohy a model má fešáckou linku na okapu pod střechou.

Tedy 742.273-6 ČD Cargo, katalogové číslo 502224. Objednávat lze ZDE:

Fotografie skutečné lokomotivy. Bohužel, nepoznamenal jsem si autory fotografií, ale když se přihlásí, rád je doplním.

 

Pokud byste rádi měli informaci o každém novém příspěvku na mých stránkách a informace z první ruky, zaregistrujte se prosím do mého Newsletteru (tlačítko ODEBÍRAT). Stačí napsat jen váš e-mail do formuláře, na který Vám poté přijde žádost o potvrzení a odeslat. Následně je třeba kliknout na potvrzovací mail. Je to velmi jednoduché a hotové do minuty. A nemusíte se bát, Váš e-mail nikomu neprodám a ani nebudu posílat desítky nabídek do týdne. 🙂

 

Pěkný den!

Pin It on Pinterest

Share This